Odkryłaś nowe hobby związane z urządzaniem wnętrz a może chcesz podnieś swoje kwalifikacje i przyswoić trochę świeżej wiedzy? Niezależnie od tego na jakim etapie się znajdujesz zapisanie się na kurs z aranżacji i projektowania będzie najlepszym możliwym rozwiązaniem. Chcesz wiedzieć ile kosztuje i jak przebiega takie szkolenie?

Rozwijaj się!

Inwestycja w siebie to jedna z najlepiej opłacalnych transakcji, chyba nie musimy tłumaczyć Ci dlaczego tak jest, prawda? Odkryłaś w sobie nowe powołanie jakim jest aranżowanie wnętrz? Chciałabyś rozpocząć pracę jako profesjonalna projektantka ale nie masz doświadczenia ani skończonego odpowiedniego kierunku studiów?
Nic nie szkodzi, to właśnie z myślą o takich osobach jak Ty powstały kursy projektowania i aranżacji! Szkolenia są także świetną alternatywą dla pracujących już w tym zawodzie, którzy chcą powiększyć swoją wiedzę o nowinki z tej branży.
Tak samo jest w przypadku osób, które np. z powodu trudnej sytuacji finansowej musiały podjąć się innej pracy a teraz kiedy wszystko wróciło do normy dalej chciałyby spełniać swoje marzenia…

Gdzie się szkolić?

Zastanawiasz się gdzie odbywają się tego typu szkolenia? Najprostszym sposobem na sprawdzenie tego będzie internet, wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz hasło “kurs aranżacji wnętrz np.Warszawa”, a po chwili na ekranie komputera pojawią Ci się dokładne oferty aktualnie przeprowadzanych dodatkowych szkoleń. Obecnie najwięcej przeprowadza się ich w stolicy oraz w większych miastach – tam też jest największe zapotrzebowanie na osoby zajmujące się aranżacją wnętrz. Jeżeli pochodzisz z mniejszej miejscowości nie rezygnuj, zastanów się chwilę i spróbuj naleźć sposób na to aby móc zapisać się na zajęcia a później w nich uczestniczyć – w końcu chodzi tutaj o Twoją przyszłość.

Kurs podstawowy i zaawansowany

Kursy z aranżacji zazwyczaj dzielone są na dwa rodzaje, czyli szkolenie dla początkujących zawierające w swojej treści podstawy z zakresu urządzania i wystroju wnętrz oraz szkolenie dla zaawansowanych – te polecane jest w szczególności tym, którzy na codzień zajmują się tym fachem i chcą jedynie poszerzyć zdobytą dotychczas wiedzę i umiejętności.  
Zdecydowałaś się na kurs dla początkujących?
Świetnie na zajęciach dowiesz się wszystkiego na temat charakterystyki poszczególnych stylów aranżacyjnych wzbogaconych o wzory projektów, planowania małych przestrzeni, doboru odpowiednich odcieni i struktur materiałowych a także nauczysz się przygotowywać plan mieszkania czyli rzut uwzględniający układ funkcjonalny lokalu, poznasz dokładne oznaczenia i symbole, które ułatwią Ci w przyszłości odczytywanie takich planów. Chcesz wiedzieć czym jest i jak wygląda plan mieszkania? Więcej na ten temat znajduje się w artykule “Plan mieszkania – dlaczego jest tak ważny?”, który znajdziesz na naszej stronie. Gorąco zachęcamy Cię do zapoznania się z jego treścią.

Kursy dla zaawansowanych w swojej treści są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Na zajęciach nauczysz się jak prawidłowo wykonać projekt dla poszczególnych pomieszczeń np. łazienki, kuchni, salonu, sypialni itp. według konkretnie dopasowanego stylu aranżacyjnego. Dodatkowo dowiesz się jak wystartować z własnym biznesem.

Cena kursu

Z jak wysokimi kosztami należy się liczyć? Wszystko zależy oczywiście od tego na jaką firmę szkoleniową czy studio się zdecydujesz, ceny mogą się nieznacznie różnić jednak w przybliżeniu kurs projektowania i aranżacji wnętrz to wydatek rzędu ok. 2000 zł dla początkujących i 3000 zł dla zaawansowanych.
Cena choć może wydawać się wysoka jest z reguły adekwatna do jakości samych zajęć. W cienie bowiem jest aż 45/65 godzin zajęć(poziom podstawowy/zaawansowany), materiały naukowe w postaci książek i podręczników oraz wykłady bogate w ciekawe spotkania z najlepszymi projektantami w mieście. Oczywiście w przypadku takiego kursu jak każdego innego, po zakończeniu otrzymasz odpowiedni certyfikat lub dyplom zaświadczający o odbyciu szkolenia, który ułatwi Ci np. znalezienie wymarzonej pracy lub dostanie lepszego stanowiska.
Wracając do tematu ceny to wiele organizatorów oferuje swoim przyszłym kursantom możliwość opłacenia szkolenia w kilku lub kilkunastu ratach, które nie są obciążone żadnymi dodatkowymi kosztami. Brzmi zachęcająco, prawda?

Podsumowując, kurs projektowania i aranżacji jest stworzony dla osób, które wiążą swoją przyszłość z zawodowym urządzaniem mieszkań i domów a także dla tych, którzy chcą podnieś swoje kwalifikacje. Szkolenia odbywają się zazwyczaj w niewielkich grupach co pozytywnie wpływa na przyswajanie wiedzy przez kursantów, a tworzone przez nich projekty opracowywane są na podstawie technologii 2D i 3D.
Jak sama widzisz będą to bardzo dobrze zainwestowane pieniądze bo zainwestowane “w siebie” – dzięki szkoleniu zdobędziesz odpowiednią wiedzę, nauczysz się wielu nowych rzeczy a może postanowisz rozwinąć swoją własną firmę. Kto wie, być może w niedalekiej przyszłości to właśnie Ty jako profesjonalna projektantka, będziesz udzielać wskazówek swoim kursantom!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here