Luksus można rozumieć różnie więc każdego człowieka będzie on również oznaczał coś innego. Luksusowe mieszkania zazwyczaj kojarzą się z przepychem oraz nienagannym wystrojem. Zastanawiasz się czy jako przeciętny Kowalski możesz mieszkać właśnie w takim miejscu – pełnym nowoczesnych gadżetów? Czy będzie Cię na nie stać? Postaramy udzielić Ci wszelkich informacji na ten temat a także przekonać do tego, że luksus wcale nie musi kosztować milionów!

Wysoka cena luksusu…

Owszem rynek nieruchomości z każdym rokiem rozwija się coraz bardziej, inwestycje deweloperskie kuszą swoją atrakcyjnością więc chęć posiadania mieszkania wprost jak z katalogów jest znacznie większa niż do tej pory.

Ceny luksusowych mieszkań a raczej apartamentów nierzadko przekraczają 500 tys. zł a nawet i milion. Zlokalizowane są najczęściej w centrach miasta, na najbogatszych dzielnicach wśród biurowców. Są one kompletnie urządzone a ich wystrój wygląda tak samo jak to, co widzimy w katalogach wnętrzarskich – duże skórzane kanapy, miękkie dywany oraz designerskie meble. Biorąc pod uwagę wysokie koszty takiej inwestycji stwierdzić należy, że na mieszkania tego typu zazwyczaj decydują się przedsiębiorcy oraz osoby, których zarobki kilkukrotnie przewyższają średnią krajową.

Nie dla wszystkich?

Wszystko to przemawia za tym, że luksusowe mieszkanie mogą posiadać tylko wybrańcy, którym w życiu dobrze się wiedzie. Naszym zdaniem to nie do końca prawda…
Jeżeli jesteś osobą wygodną i stać Cię na taki “luksus” – czemu nie – wszystko jest dla ludzi, w sytuacji odwrotnej – nie załamuj się myślą, że Twoje mieszkanie nigdy nie będzie wyglądało luksusowo.

Luksus owszem można kupić ale większą radość sprawi ten stworzony własnoręcznie. Coraz więcej osób zamiast od razu kupować apartamenty woli kupić mieszkanie za dużo niższą cenę, w stanie surowym aby stworzyć sobie swój własny “luksus” – jak najbardziej popieramy i doceniamy.

Pomysł na aranżacje i szybka metamorfoza “krok po kroku”

Skąd czerpać inspiracje i pomysły? Zewsząd i to dosłownie, najlepszą kopalnią wiedzy jest bezwarunkowo internet i profile poświęcone projektowaniu wnętrz lub skonsultuj się z profesjonalistą.
Przeglądając jeden z popularnych magazynów aranżacyjnych doszedłeś do wniosku, że chciałbyś aby Twoje cztery kąty wyglądały tak samo nienagannie i bardzo nowocześnie.

Myślisz, że to nie dla Ciebie i nigdy nie uda Ci się uzyskać takiego samego efektu? Jeżeli zakup nowego mieszkania nie wchodzi w grę weź sprawy w swoje ręce! Nie musisz od razu wszystkiego demolować i wyrzucać – niekiedy wystarczy dosłownie mała zmiana aby uzyskać wielki efekt. Malowanie, tapetowanie, wymiana mebli i dodatki – niewielki remont i kilka kosmetycznych poprawek odmienią wygląd każdego mieszkania.

Na początek – wielkie sprzątanie i porządkowanie. Pozbądź się starych, niepotrzebnych bezużytecznych bibelotów. Teraz zastanów się jak ma lub jak chciałbyś aby wyglądało Twoje luksusowe mieszkanie.
Co jest na czasie? Obecnie wszyscy projektanci są ze sobą zgodni w swojej opinii, która brzmi “mniej znaczy więcej”. Minimalizm to nowoczesność a nowoczesność to minimalizm.

Biel lub szarość na ścianach a kolor tylko i wyłącznie w dodatkach. Dlaczego tak? Wyobraź sobie, że miłość do swojego ulubionego koloru przelejesz na ściany w salonie – a teraz zastanów się po czy po miesiącu lub kilku, rażąca żółć nie zacznie drażnić Twoich oczu. Jasne kolory mają wiele zalet. Optycznie powiększają małe przestrzenie, rozjaśniają i odświeżają pomieszczenia a także są niebywale uniwersalne – bez problemu dobierzesz do nich meble czy dodatki. Podobnie jest z tapetą, która obecnie przeżywa swoją drugą młodość. Myślałeś, że tapetowanie jest “passé”? Jeśli tak – pomyliłeś się i to bardzo. Tutaj również należy trzymać się minimalizmu – nie decyduj się na pstrokatą tapetę w geometryczne wzory, wybierz tę subtelną z delikatnym motywem lub tę imitującą cegłę – to jeden z najtańszych sposobów na urządzenie mieszkania w stylu loftowym.

Kiedy ściany już gotowe pora wyposażyć Twoje przyszłe luksusowe miejsce zamieszkania. Kto będzie wiedział lepiej – jak nie Ty – czego dokładnie potrzebujesz? Przed udaniem się na zakupy zrób sobie listę a zobaczysz jak szybko Ci to pójdzie. Zwróć uwagę na to aby w miarę możliwości meble współgrały ze sobą i nie zajmowały zbyt dużo miejsca.

Dodatki – jak najbardziej ale pamiętaj o tym aby podczas zakupów zachować umiar. Szeroki wybór oraz niskie ceny artykułów dekoracyjnych potrafią być kuszące ale nie warto wydawać pieniędzy na produkty tego typu. Kupuj z głową – zamiast kilkunastu kolorowych ramek na zdjęcia, wybierz dwie większe i umieść w nich np. plakaty z sentencją lub motywem roślinnym. Plusem urządzania mieszkań stawiając na kolor jedynie w dodatkach jest z pewnością jego uniwersalność. Zastępując czerwone wazony i poduszki na zielone szybko odświeżysz wygląd swojego salonu.

Po tak przeprowadzonej metamorfozie nawet zwykłe mieszkanko stanie się Twoim luksusowym apartamentem i to bez kosztownej przeprowadzki. Do odważnych świat należy – nie czekaj tylko natychmiast przystąp do działania i zachwyć znajomych swoim wyczuciem stylu.

[Głosów:1    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here