Dwu-pokojowe nieruchomości są jednymi z najchętniej kupowanych, cieszą się dużą popularnością nie tylko ze względu na funkcjonalność ale przede wszystkim ze względu na przystępną cenę. Zarówno koszty zakupu jak i utrzymania jest kuszący.

Poszukiwania…

Na zakup tego typu mieszkań bardzo często decydują się osoby samotne czyli przysłowiowi “single” lub młode małżeństwa, które powiększenie rodziny odłożyły na dalszy plan.
Mieszkania dwu-pokojowe jak wszystkie inne można dostać zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Wszystko zależy od indywidualnego podejścia potencjalnego klienta. Jedni cenią sobie możliwość zamieszkania w zupełnie nowym mieszkaniu, urządzonym w nowoczesnej stylizacji inni natomiast do sprawy zakupu mieszkania podchodzą zupełnie inaczej. Istnienie dosyć liczna grupa zwolenników kupowania tańszych mieszkań aby za zaoszczędzone pieniądze móc urządzić je od podstaw.

Wiele osób waha się również nad skorzystaniem z usług agencji nieruchomości. Czy słusznie? Jeżeli nie masz czasu na szukanie mieszkania na własną rękę a ciągłe przeglądanie ofert w internecie przyprawia Cię o zawrót głowy to jak najbardziej możesz to zadanie powierzyć agencji. Pamiętaj jedynie o dodatkowych kosztach!

Od czego zależy cena?

Cena nieruchomości zazwyczaj ściśle powiązana jest z lokalizacją oraz powierzchnią. W niektórych sytuacjach różnica naprawdę może zaskakiwać. Im lepsze umiejscowienie lokalu tym cena wyższa, ta sama zasada dotyczy powierzchni – im więcej metrów tym większe koszty zarówno zakupu jak i utrzymania.
Dla przykładu 2-pokojowe mieszkanie w Warszawie na Śródmieściu o standardowej powierzchni 40 metrów kwadratowych może kosztować dużo ponad 200 tys. zł gdzie za tę kwotę w mniejszym mieście w okolicy centrum kupiłbyś nieruchomość trzy- a nawet cztero-pokojową. Z racji tego, że warszawski rynek nieruchomości należy do najdroższych w Polsce pod lupę weźmy inne miasto. W Toruniu lub w Łodzi 2-pokojowe mieszkanie o powierzchni ok.38 metrów kwadratowych z rynku pierwotnego zakupić można za sumę ok. 150 tys. zł nieruchomości z rynku wtórnego będą jeszcze tańsze.

Małe czy duże?

Czy mieszkanie dwu-pokojowe jest mieszkaniem małym? I tak i nie, wszystko zależy od punktu widzenia, bowiem można stać się właścicielem małego mieszkanka o powierzchni nie przekraczającej 40 metrów kwadratowych lub wręcz przeciwnie. Nierzadko w ogłoszeniach widnieją oferty nieruchomości posiadających dwa pokoje, które mają 60 metrów kwadratowych a czasami nawet i więcej. Choć przestrzeni jest dużo to jest ona mało funkcjonalna, naszym zdaniem lepszym rozwiązaniem było by wyposażenie mieszkania o takiej powierzchni w jedno dodatkowe pomieszczenie.

Mieszkania dwu-pokojowe polecamy w szczególności tym osobom, które postanawiają “iść na swoje”. Są to osoby młode, które karierę zawodową stawiają na pierwszym miejscu bądź w danej chwili postanawiają przeprowadzić się do większego miasta celem znalezienia lepszej pracy. Jeżeli należysz do grona takich osób to zapewne zgodzisz się z nami, że oprócz sypialni, w której będziesz mógł odpocząć i salonu dla gości nic więcej do szczęścia nie jest Ci potrzebne.
Podobnie jest w przypadku młodych małżeństw – taka opcja na start spokojnie wystarczy potem wraz z biegiem czasu i możliwym powiększeniem się rodziny konieczne będzie poszukanie czegoś większego, tak aby zapewnić sobie i dzieciom komfort oraz wygodę.
Mieszkania dwu-pokojowe to rewelacyjna opcja dla osób starszych, które po odchowaniu dzieci mieszkają w domach lub dużych kilku pokojowych mieszkaniach co niestety ale takie życie dla rencistów jest kosztowne.
Wracając do osób młodych to oprócz tego, że ceny mieszkań dwu-pokojowych są całkiem przystępne to dodatkowo koszty utrzymania również nie są wysokie – czynsz w granicach 300 zł plus opłaty za energię i inne media pozwolą Ci normalnie i godnie funkcjonować.

Zainspiruj się!

Zastanawiasz się jak prawidłowo urządzić małe mieszkanie? Nie musisz korzystać z pomocy specjalisty! Poszukaj inspiracji, wybierz się po katalogi i magazyny o tematyce wnętrzarskiej, przejrzyj internet, zachęcamy również do zapoznania się artykułami znajdującymi się na naszej stronie. Z pewnością znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytania a może do głowy przyjdą Ci nowe pomysły na to jak wyglądać mają Twoje małe cztery kąty.

Mała sypialnia i duży widny salon połączony z kuchnią – taki jest z reguły standard dwu-pokojowych mieszkań. Chcesz w prosty sposób zyskać jedno pomieszczenie? Pewnie w tym momencie zastanawiasz się o co nam chodzi? Jadalnia – niemożliwe a jednak. Wystarczy tylko, że zagospodarujesz odrobinę miejsca na niewielki stolik i dwa krzesła. Pusta przestrzeń zostanie wypełniona a Ty w końcu będziesz spożywał posiłki jak należy. Urządzanie i wystrój małych mieszkań ma taki plus, że wystarczy dosłownie niewiele aby stworzyć przytulny klimat i zadbać o organizację. Zachęcamy do skorzystania z dostępnych w sieciówkach systemów kuchennych bądź szaf do sypialni. Wszystkie te produkty powstały z myślą o tym jak w niedrogi sposób kompletnie się urządzić i wyposażyć mieszkanie w to co niezbędne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here