Mała łazienka z kabiną prysznicową

Łazienka od zawsze stanowiła nie lada wyzwanie, jeśli chodzi o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy już ogrom możliwości aranżacyjnych. Zaprojektowanie nawet niewielkiego pomieszczenia stało się o wiele łatwiejsze. Do dyspozycji mamy wiele produktów nadających się do małych pomieszczeń. Producenci czołowych marek wdrażają coraz to nowsze rozwiązania, które nie tracą przy tym swojej praktycznej funkcji.  

Kabiny kwadratowe i półokrągłe 

Łazienka z prysznicem to niemal standard w naszych domach i mieszkaniach. Niestety nie zawsze mamy wystarczająco dużo miejsca, aby zamontować cały zestaw prysznicowy, którego nierzadko dość spore elementy uniemożliwiają ulokowanie w wybranym przez nas miejscu w łazience. W takich chwilach warto się zastanowić jakie rozwiązania najlepiej będą się sprawdzały na małym metrażu. 

Kabina prysznicowa kwadratowa i półokrągła to najczęściej stosowane rozwiązania. Bez problemu możemy znaleźć modele o wymiarach 70×70 cm. Oczywiście, jeśli na którejś ścianie dysponujemy większą przestrzenią, możemy wybrać nieco większe rozmiary lub zastosować kabinę prostokątną. Wbrew pozorom wariantów jest naprawdę sporo. W przypadku kabiny półokrągłej istotny jest fakt, iż powiększa ona optycznie przestrzeń. Dlatego też jest to model dość często wybierany również do dużych pomieszczeń.  

Kabina prysznicowa bez brodzika 

Ciekawym rozwiązaniem pozwalającym zaoszczędzić miejsce, a zarazem dać złudzenie większej powierzchni jest montaż kabiny prysznicowej bez brodzika. Jest to obecnie coraz bardziej popularne rozwiązanie. Odpływ liniowy montowany w podłodze jest dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób starszych czy schorowanych, mających problem z wejściem do tradycyjnego brodzika. Jest on również łatwiejszy w utrzymaniu czystości, a przy zakupie odpowiedniego modelu czyszczenie nie będzie stanowiło większego problemu. Co ciekawe, takie rozwiązanie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w nowoczesnych apartamentach i minimalistycznych wnętrzach.  

Niezależnie od tego, na jaki typ kabiny prysznicowej się zdecydujemy, powinniśmy zwrócić uwagę również na to, by dobrze komponowała się z wnętrzem i była łatwa w czyszczeniu i pielęgnacji. Jej wypełnienie może zostać wykonane ze szkła szronionego, przezroczystego, grafitowego, mrożonego oraz innych wytrzymałych tworzyw. Jednak najważniejszą kwestią jest po prostu to, abyśmy czuli się w niej komfortowo.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here