Malowanie elewacji w Warszawie

0
927

Warszawa jest największym miastem Polski, o zdecydowanie największej kubaturze tak budynków mieszkalnych, jak i biurowych i usługowych. W związku z tym największy w kraju jest także warszawski rynek usług budowlanych, włączając w to malowanie elewacji. W związku z rozwojem gospodarczym kraju i zmianami w świadomości estetycznej społeczeństwa przywraca się do dawnej świetności coraz więcej budynków na terenie Warszawy: tak zaniedbanych dotąd XIX-wiecznych kamienic, jak i bloków mieszkalnych z okresu PRL. Malowanie elewacji konieczne jest oczywiście także w nowo powstających budynkach.

Malowanie elewacji budynków historycznych i zaniedbanych

Okres PRL przyniósł wiele zaniedbań w wyglądzie budynków Warszawy. Wielu obiektów zabytkowych nie malowano przez całe dziesięciolecia, niekiedy celowo doprowadzając je do ruiny. Obecnie sytuacja uległa zmianie: masowo odnawia się i modernizuje zwłaszcza obiekty XIX-wieczne, w których umieszcza się luksusowe kompleksy apartamentowe i biurowe. Malowanie elewacji tego rodzaju budynków wymaga jednak znacznego profesjonalizmu, w tym odpowiedniego i zgodnego z zaleceniami konserwatorskimi doboru materiałów i technik.

Podobnie przedstawia się sytuacja budynków powstałych w okresie PRL. W Warszawie masowo odnawia się dziś tzw. blokowiska. Dobór kolorystyki odnawianych bloków z wielkiej płyty nie zawsze jest jednak udany. Papuzie i jaskrawe barwy nie pasują do modernistycznej architektury domów z wielkiej płyty. Nie zawsze szczęśliwy jest także dobór sprzętu i technik. Warto więc wybrać profesjonalne, sprawdzone przedsiębiorstwo: pozwoli to na uniknięcie rys i odbarwień powstających w wyniku działania czynników atmosferycznych.

Malowanie elewacji budynków w dużych miastach

Malowanie elewacji (ropeexpert.pl/malowanie-elewacji/) poprzedzić musi zawsze jej dokładne oczyszczenie, w tym mycie. Pozwala to na pozbycie się zabrudzeń takich jak wykwity wapienne, sadza oraz mchy i porosty. Szczególne znaczenie ma to w przypadku elewacji budynków wielkomiejskich, w tym warszawskich. Występujący w dużych miastach smog i inne formy zanieczyszczenia powietrza powodują szybkie niszczenie elewacji budynków, a co za tym idzie konieczność częstego odnawiania i malowania elewacji. Odnowa ścian zewnętrznych budynku wiąże się często także z poprawą jego właściwości termoizolacyjnych: ocieplanie budynku polega zazwyczaj na umieszczaniu na ścianach płyt styropianowych. Niestety, prowadzi to często do zatarcia interesujących detali architektonicznych. Malowanie budynków wielkomiejskich wykonujemy także po to, by choć częściowo zrekompensować tego rodzaju straty w wyglądzie zewnętrznym budynku.

Malowanie elewacji budynków wysokościowych

Szczególne trudności wiążą się z malowaniem elewacji budynków wysokościowych, których szczególnie wiele istnieje na terenie Warszawy. Konieczny jest tu nie tylko odpowiedni dobór technik, ale także stosowanie szczególnych systemów zabezpieczeń. Stosunkowo często stosuje się w malowaniu elewacji wysokich techniki alpinistyczne – podobnie jak w przypadku alpinistycznego montażu reklam i alpinistycznego mycia okien pionierem na rynku warszawskim jest tu firma Ropeexpert. Specjalistyczne malowanie elewacji obejmuje nie tylko prace na wysokości, ale także malowanie powierzchni nietypowych, takich jak blacha i stal.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here