Wanna prostokątna czy narożna?

Wanna jest głównym wyposażeniem każdej łazienki. Sprzyja relaksowi i komfortowemu wypoczynkowi, np. po męczącym dniu w pracy, ale też na uczelni. Ważne jest więc to, aby idealnie zaaklimatyzowała się w pomieszczeniu i idealnie do niego pasowała. W związku z tym zainteresowani mogą zdecydować się na wannę narożną lub też prostokątną. Obie wersje są niezwykle wygodne w użytkowaniu, różnią się kształtami oraz konstrukcją. Jednym z głównych wyborów będzie wanna prostokątna, która jest zdecydowanie częściej spotykana w domach. Jej długość waha się w granicach 100-190 centymetrów, jest też dość szeroka, aby każdy mógł się w niej bez problemów zmieścić. Ścianki w tej wannie są zazwyczaj zupełnie gładkie, można się w niej komfortowo oprzeć i zadbać o to, aby poprawić własne samopoczucie i zregenerować swój organizm po ciężkim dniu.

Dlaczego warto postawić na wannę narożną?

Niektórzy decydują się na inwestowanie w wanny narożne, jednak na samym początku należy zadać sobie pytania jaka wanna narożna spełni oczekiwania klientów. To bardzo nowoczesne rozwiązanie, pasujące do starannie zaaranżowanych wnętrz, dlatego znajduje zastosowanie głównie w innowacyjnych i pięknych domach. Nie da się realnie ocenić jaka wanna wygodniejsza w praktycznym zastosowaniu, więc domownicy powinni podać obie odmiany własnej ocenie. Wybrać można np. wanny pięciokątne lub sześciokątne, zależnie od swoich preferencji i stworzonych projektów aranżacyjnych, oczywiście w porozumieniu z projektantem wnętrz. Wanny narożne są większe od prostokątnych, ponieważ osiągają długość powyżej 200 centymetrów, są też nieco szersze, więc można się w nich poczuć nieco wygodniej, co sprzyja kompleksowemu relaksowi. Wanny narożne dzieli się na:

  • symetryczne,
  • asymetryczne.

Ich atutem jest przede wszystkim to, że w łazienkach zajmują mniej miejsca niż wanna prostokątna, dlatego też ich popularność na polskim rynku ciągle rośnie.

Na jaką opcję finalnie się zdecydować?

Finalna decyzja nigdy nie będzie należała do najłatwiejszych. Warto sprawdzić jaka wanna prostokątna sprawdzi się w danej łazience, istotny jest również jej metraż, więc przed dokonaniem zakupu należy wszystko dokładnie wymierzyć. Idealnym rozwiązaniem dla mniej wymagających osób będzie wanna prostokątna z nogami typu Excellent, natomiast osoby chcące urozmaicić swoją łazienkę powinny postawić na wannę narożną typu Besco. Każda z tych ofert ma swoje zalety, a domownik powinien przeanalizować wszystkie możliwe opcje, zanim zdecyduje się wydać swoje pieniądze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here