przydomowa oczyszczalnia ścieków

Ceny domków na wsi i na przedmieściach są często na tyle atrakcyjne, że dużo osób przeprowadza się w nieco mniej zaludnione rejony. Czasami można spotkać się z sytuacją, w której konieczne będzie samodzielne odprowadzanie ścieków. Jeśli nadal wahasz się między szambem ekologicznym i przydomową oczyszczalnią ścieków, to koniecznie powinieneś poznać kilka istotnych zalet tej drugiej opcji.

Rozwiązanie przyjazne środowisku

Choć szambo ekologiczne również spełnia warunki instalacji ekologicznej, to jednak własna oczyszczalnia ścieków zdecydowanie wygrywa bitwę w tej kwestii. W przypadku szamb mimo wszystko zawsze istnieje minimalne ryzyko przedostania się zanieczyszczeń do gleby lub ujęć wody. Przydomowe oczyszczalnie od EcoInvest to gwarancja bezpieczeństwa, ponieważ ścieki są dokładnie oczyszczane, dzięki czemu do gleby trafia nieszkodliwa ciecz.

Ponadto samodzielne zajmowanie się pozbywaniem się ścieków w przydomowej oczyszczalni daje pewność, że nie jest się w żaden sposób odpowiedzialnym za pogorszenie stanu środowiska. Choć zazwyczaj firmy wywożące ścieki z szamba zajmują się w odpowiedni sposób powierzonymi odpadami, to jednak zawsze istnieje ryzyko natrafienia na oszustów. Na pewno każdy choć raz słyszał o nieuczciwej firmie wylewającej ścieki np. do pobliskiej rzeki.

Brak zobowiązań

Ważną zaletą przydomowych oczyszczalni ścieków jest to, że jedyny moment wymagający sporej dawki zaangażowania to budowa instalacji. Następnie należy jedynie raz do roku usunąć osad z osadnika gnilnego i co pół roku wyczyścić filtr w osadniku. Ponadto od czasu do czasu konieczne jest zastosowanie specjalnego preparatu bakteryjnego, który służy do intensyfikacji procesów rozkładu osadu w konstrukcji.

W przeciwieństwie do szamba ekologicznego nie trzeba przejmować się wywozem ścieków, które są oczyszczane na bieżąco tuż obok domu. Odpada w ten sposób problem znalezienia w okolicy firmy zajmującej się takimi usługami. Wiele osób chwali sobie również wygodę takiego rozwiązania, ponieważ nie trzeba przejmować się pilnowaniem terminów wywózki, spotkaniami z pracownikami firmy czy też kontrolowaniem poziomu napełnienia się zbiornika.

Inwestycja na lata

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to bardzo trwałe konstrukcje, które na pewno posłużą przez wiele lat. Produkty firmy EcoInvest świetnie radzą sobie w dosłownie każdych warunkach atmosferycznych, co jest ważne w przypadku polskiego klimatu z mrozami i upałami. Ponadto, choć koszt budowy oczyszczalni jest wyższy niż w przypadku szamba ekologicznego, to użytkowanie w przyszłości jest znacznie tańsze.

Niski koszt eksploatacji jest związany z brakiem konieczności płacenia za wywózkę ścieków. W ten sposób inwestycja może dość szybko się zwrócić. Co więcej, posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków zwalnia z konieczności przyłączenia się w przyszłości do sieci kanalizacyjnej. W przypadku szamba nie można tego uniknąć, a podłączenie się do kanalizacji może być dość kosztownym przedsięwzięciem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here