garderoba

Garderoba to pomieszczenie szczególnie trudne do wyposażenia. Co prawda, do niedawna jeszcze garderoby niemal nie występowały w polskim budownictwie mieszkalnym, a na zaaranżowanie osobnego pomieszczenia do przymierzania strojów pozwalali sobie jedynie najbogatsi. Dziś, sytuacja wygląda nieco inaczej – garderoby spotykamy w małych mieszkaniach, a nawet w kawalerkach. Niezależnie od rozmiaru tego pomieszczenia – garderoba by była użyteczna, musi być wyposażona w szereg mebli przeznaczonych do przechowywania odzieży. Poniżej podpowiadamy – jakie pojemniki warto wybrać do domowej garderoby.  

Kosze, pojemniki, pudełka – i inne pomocne w przechowywaniu akcesoriów i dodatków

Meble do garderoby powinny być przede wszystkim pomocne w przechowywaniu ubrań i różnego typu dodatków. Do przechowywania tych pierwszych polecamy stosować szafy oraz szafki – zarówno te z osłoniętymi frontami, jak i pozbawione zamknięć. Przechowywanie dodatków i akcesoriów jest często bardziej problematyczne. Gdzie zmieścić wszystkie czapki, rękawiczki, szaliki, chusty, kominy i inne dodatki?

Przede wszystkim warto wygospodarować dla nich osobną półkę lub szufladę. Jeśli domowników jest więcej – dobrze przeznaczyć dla nich system szuflad, w których będą poukładane kategoriami. Jeśli dysponujesz wyjątkowo małą garderobą – wówczas polecamy zastosować specjalny typ półki materiałowej przeznaczone do wieszania na drążkach do koszul. Są to wielopoziomowe, rozkładane półki, na których poszczególnych poziomach możemy przechowywać interesujące nas dodatki.

Kosze i kartony to rozwiązanie alternatywne. Jego zaletą jest fakt, że w czasie zimowej przerwy, przechowywane w nich szaliki i czapki nie będą się kurzyć. W przypadku koszy – polecamy te wykonane z rattanu lub technorattanu, a także plastikowe kosze z pokrywą. Kartony tekturowe to ponadto wybór estetyczny – kartony występują w rozmaitych wersjach kolorystycznych oraz wzorniczych.

Szuflady do przechowywania dodatków w garderobie

Szuflady to również atrakcyjne i praktyczne rozwiązanie. Szczególnie warto rozważyć system szuflad MD, w które zaopatrzyć się możemy w sklepie internetowym Locker. Szuflady MD to rozwiązanie uniwersalne i ponadczasowe – dedykowane dla wszystkich tych, którym zależy, by przechowywane ubrania zachowały świeżość.

Szuflady MD mają formę drucianych koszy wykonany z siatki o bardzo szerokim rozstępach. Dzięki temu przechowywane w nich tkaniny nie są izolowane od przepływu świeżego powietrza. Taka forma przechowywania sprawdza się zarówno w przypadku odzieży wierzchniej jak i bielizny.

Konstrukcja szuflad MD ułatwia ich codzienne używanie. Opiera się na przesuwnych prowadnicach, o bardzo gładkiej powierzchni, pozwalających na pełny wysuw. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie ich przestrzeni użytkowej.

Warto wybierać szczególnie szuflady MD wykonane z materiałów trwałych i łatwych w montażu. Najczęściej wykorzystywane są różne stopy stali, pokryte warstwą cynku, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed oddziaływaniem niekorzystnych czynników.

Szuflady MD występują w wielu rozmiarach, co pozwala na odnalezienie modelu idealnie pasującego do warunków przestrzennych w naszej garderobie. Znajdziemy zarówno standardowe rozmiary szuflad, jak i te mniej popularne – na przykład szuflady głębokie, lecz bardzo wąskie, jak również szuflady przestronne, o minimalnej wysokości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here