Nietuzinkowe pomysły na wystrój okien w mieszkaniu

W dzisiejszych czasach w sklepach z wystrojem wnętrz znaleźć można dosłownie wszystko. Jednak wielość towarów niekoniecznie równoznaczne jest z właściwą jakością wykonania oraz atrakcyjnym wyglądem. Wydając ciężko zarobione pieniądze, warto przejrzeć ofertę różnych sklepów, w tym internetowych. Zasadniczą zaletą kupowania w sklepie internetowym jest możliwość spokojnego wyboru oraz sprawdzenia opisu wszystkich parametrów produktu. Tym bardziej, jeśli chodzi o wystrój okien.

Jakiego rodzaju produkty służą do wystroju okien?

Do wystroju okien w mieszkaniu wykorzystujemy zazwyczaj trzy rodzaje produktów. Są to karnisze, firanki, zasłony oraz rolety i żaluzje. Wszystkie te produkty dostępne są w sklepie Ibelo.pl.

Artykuły te można dobrać do każdego stylu mieszkania oraz rodzaju jego wyposażenia. W sprzedaży są produkty dedykowane do mieszkań i domów urządzonych zarówno w stylu nowoczesnym, jak i tradycyjnym. Znajdziemy wyposażenie okna do loftów, apartamentów, ale także mieszkań w budynkach zabytkowych.

Karnisze – funkcjonalne i eleganckie podpory dla firanek i zasłon

Do wyboru jest kilka rodzajów karniszy. Wybór dotyczy przede wszystkim miejsca ich umieszczenia (karnisze ścienne lub karnisze sufitowe). Ponadto w sprzedaży są karnisze szynowe, drążkowe lub linkowe.

Dużą popularnością w ostatnich latach cieszą się przede wszystkim karnisze metalowe, szyny aluminiowe oraz nowoczesne karnisze szynowe. Te ostatnie można właściwie nazwać multifunkcyjnymi systemami okiennymi. Są to karnisze, które przyciągają oko, jednak z drugiej strony są bardzo delikatne i subtelne. Są funkcjonalne i jednocześnie stanowią delikatną dekorację. Występują w różnych kolorach oraz strukturach (mat lub połysk).

Tekstylia okienne – dodają mieszkaniu przytulności

Niektórzy nie przepadają za firankami i zasłonami. Być może dlatego, że mają złe skojarzenia z ich zawieszaniem. Większość współcześnie produkowanych tekstyliów okiennych nadaje się do zawieszenia w kilka sekund. Wszystko to dzięki wszytym w tkaninę przelotkom. 

Firanki i zasłony pełnią funkcję dekoracyjną, ale również chronią nas przed spojrzeniami osób z zewnątrz. Ponadto ocieplają wnętrze i zaciemniają bardzo nasłonecznione pomieszczenia. W ofercie sklepu Ibelo.pl znajdują się firanki i zasłony w różnych kolorach oraz grubościach splotu.

Rolety i żaluzje – dodają mieszkaniu charakteru oraz poczucie intymności

Roleta lub żaluzja nigdy nie wyjdą z obiegu. Ten element wystroju okna jest po prostu niesamowicie funkcjonalny. Stanowią osłonę przed nadmiernym nasłonecznieniem i nie pozwalają na zaglądanie innym osobom wewnątrz mieszkania.

Żaluzje drewniane i aluminiowe stanowią szyk mody w ostatnich latach. Tego rodzaju żaluzje wybierane są przez większość znanych projektantów i dekoratorów wnętrz. Są bowiem bardzo stylowe i eleganckie. Niekwestionowaną zaletą żaluzji jest możliwość regulowania dostępu światła. Co istotne, jeśli nie chcemy, to nie musimy w ogóle podnosić żaluzji.

Zarówno żaluzje drewniane, jak i aluminiowe dostępne są w różnych rozmiarach. Spokojnie można je zatem dopasować do większości okien. Niepowtarzalny klimat w mieszkaniu i w domu wprowadzą rolety wykonane z drewna w różnych kolorach oraz odcieniach, w tym żaluzje z drewna egzotycznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here