W letnim ogrodzie niestraszna nawet najbrzydsza pogoda

Klimat w naszym regionie geograficznym przechodzi znaczne przeobrażenia. Mimo tego, że zimy są coraz cieplejsze, to wydłuża się okres przejściowy pomiędzy porami roku. Zaczynamy borykać się z anomaliami pogodowymi, takimi jak bardzo mocne wiatry, ulewne deszcze oraz upalne temperatury. Jednak chęć przebywania w ogrodzie jest u nas na niezmienionym poziomie. Jak więc umożliwić sobie komfortowe korzystanie z ogrodu? Skutecznym rozwiązaniem może być ogród letni.

Kiedy przydaje się ogród letni?

Posiadanie ogrodu letniego przydaje się zawsze wtedy, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają nam na normalne korzystanie z ogrodu. Jest to zatem skuteczne rozwiązanie na niskie temperatury wczesną wiosną oraz wietrzne jesienne dni. Letni ogród to także ustronne miejsce podczas letnich upałów.

Ogród letni chroni nas zatem przed zimnem oraz wiatrem. Jednocześnie pozwala nam cieszyć się ze słońca. W letnim ogrodzie można uprawiać ciepłolubne odmiany kwiatów oraz krzewów owocowych w donicach. W letnim ogrodzie można uprawiać soczyste pomarańcze lub cytryny. Można także wysiewać do donic nasiona, aby uchronić je przed przymrozkiem.

Letni ogród doceniają także miłośnicy gwiazd. Szklany sufit pozwala na swobodną obserwację nieba o każdej porze roku i dnia.

Ogrody letnie podwyższają wartość użytkową i rynkową domu. Są oznaką luksusu i dobrego gustu. Gwarantują prowadzenie swobodnej rozmowy bez obawy podsłuchania przez sąsiadów.

Jak wygląda konstrukcja letniego ogrodu?

Letni ogród składa się z zadaszenia oraz ścian. Dach może być szklany lub wykonany z poliwęglanu. Natomiast wybór profilu ścian ogranicza się do profili aluminiowych lub PCV.

Ściany wykonane z aluminium to rozwiązanie dla ogrodów letnich o dużej powierzchni. Za ich pomocą można wykonać bardzo duże przeszklenia. Profili aluminiowe wytwarzane są zgodnie z najnowszymi technologiami. Ściany z PCV to wybór racjonalny. Posiadają one dobre właściwości termiczne i są łatwe w utrzymaniu w czystości.

Letni ogród charakteryzuje się tym, że jest przeszklony. Szkło jest materiałem sprawdzonym i znanym od wieków. Szklane elementy służą przez lata. Zamiennikiem szkła jest poliwęglan. Konstrukcja letniego ogrodu wykonanego z poliwęglanu to rozwiązanie nowoczesne. Zastosowanie poliwęglanu gwarantuje odpowiednie właściwości termoizolacyjne. Ten innowacyjny materiał poprawia także trwałość i jakość użytkowania ogrodu letniego. Znaczącymi atutami poliwęglanu są także giętkość oraz możliwość wyboru koloru i stopnia przejrzystości szyby. Dużą popularnością cieszą się zadaszenia z poliwęglanu mlecznego.

Gdzie zamówić wykonanie letniego ogrodu?

Wykonanie ogrodu letniego nie jest prostą czynnością. Warto zatem przekazać jego wykonanie w ręce profesjonalistów. 

Wieloletnie doświadczenie w budowie ogrodów letnich ma firma Winter Group z Głogowa. Jest to polskie przedsiębiorstwo, które powstało w 1996 r. Co istotne, współpracując z przedstawicielami firmy, możemy liczyć nie tylko na fachowe wykonanie ogrodu, ale również na kompetentne doradztwo. Na stronie internetowej firmy znajdują się zdjęcia dotychczas wykonanych ogrodów letnich i zimowych. Stanowią one świetną inspirację do stworzenia własnego ogrodu letniego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here