Urządzanie wnętrz to Twoje hobby a może pasja, która w przyszłości ma być Twoją pracą marzeń? Jak to mówią “praktyka czyni mistrza” – architekci, projektanci i dekoratorzy rozwijali się korzystając z programów do aranżacji wnętrz. Tworzone przez nich wizualizacje były czystą inspiracją, którą następnie przelewali na pracę z klientami. Zastanawiasz się, z którym programem będzie pracowało Ci się najlepiej?

Co wybrać?

Dzisiaj postaramy się scharakteryzować pokrótce jedne z najczęściej polecanych płatnych programów do aranżacji wnętrz. Wybraliśmy tylko kilka, w internecie dostępnych jest ich całe mnóstwo, oprócz płatnych są także i darmowe, które dokładniej omówmy przy najbliższej okazji. Za pomocą tego typu aplikacji przygotujesz zarówno projekt układowy całego wnętrza jak i projekty funkcyjne poszczególnych pomieszczeń. Wybierz ten, który najbardziej przypadł Ci do gustu, nie tylko ze względu na oferowane funkcję ale przede wszystkim na łatwość obsługi. Gotowy? W takim razie zaczynamy!

1. “Punch Software”
Ten program wygrywa nasz ranking. Ma szerokie grono fanów, dzięki którym stał się najbardziej popularnym programem do aranżacji wnętrz. Z programu bardzo chętnie korzystają również profesjonaliści. Punch Software umożliwia swoim użytkownikom stworzenie projektów całych wnętrz jak i wyszczególnionych pomieszczeń jak np. kuchnia lub łazienka, z których urządzeniem zazwyczaj jest największy problem. To nie wszystko, z pomocą tego programu zaaranżujesz również ogród lub działkę. Szeroki zakres funkcji oraz wysoka jakość tworzonych wizualizacji to główne i zarazem najważniejsze atuty Punch Software. Obrazy są tak realistyczne, że widząc je sami mieliśmy wątpliwości czy to aby przypadkiem nie są prawdziwe fotografie. Punch Software to nie tylko aranżacja to “budowanie” od podstaw – z tym programem będziesz miał okazję wykazać się jako architekt budowy, a to wszystko za sprawą funkcji tworzenia domów praktycznie od zera, tak samo jest w przypadku mieszkań.
Niestety cena oprogramowania jest dosyć wysoka, w dużym stopniu zależy ona od wersji na którą się zdecydujesz, jednak w tym wypadku mniej na uwadze to, że w parze wraz z wysoką ceną idzie wysoka jakość produktu!

2. “Cylindo”
Do tego programu należy miejsce drugie. Jego największą zaletą jest możliwość przygotowywania projektów w wysokiej jakości 3D. Jest on nieco bardziej skromniejszy od swojego poprzednika ale w dalszym ciągu zakres oferowanych funkcji jest na najwyższym poziomie. Cylindo umożliwia przerobienie obrazu “prawdziwych” przedmiotów na wersję 3D a następnie umieszczenie ich w projekcie co ma na celu uświadomienie Cię co do słuszności swoich wyborów. Mając podgląd na 3D i widząc jak to będzie wyglądało w rzeczywistości łatwiej podejmiesz ostateczną decyzję.
Oprogramowanie Cylindo aby przekonać do siebie swoich przyszłych użytkowników ma do zaoferowania tzw. darmowy pakiet próbny, który po pobraniu dostępny będzie tylko przez pewien okres czasu. To świetna opcja w szczególności dla tych, którzy nie lubią wydawać pieniędzy w ciemno. W tym wypadku to jednak niemożliwe, ponieważ każdy kto raz spróbuje zaprojektować wnętrze poprzez ten program, decyduje się na zakup oryginalnej wersji, która jest znacznie lepsza od swojej “darmowej siostry”…

3. “HGTV Design Software”
Jeżeli jesteś fanem programów telewizyjnych o tematyce aranżacyjnej to z pewnością sama nazwa oprogramowania powinna nie być Ci obca. HGTV czyli duża amerykańska firma (mająca również polską wersję) specjalizująca się w promowaniu pracy architektów, projektantów, dekoratorów za namową swoich wiernych fanów z całego świata, postanowiła stworzyć płatną stronę zawierającą kompleksowy program do aranżacji wnętrz i nie tylko. Na stronie dostępnych jest kilkanaście różnych wersji, które umożliwiają zaprojektowanie zarówno całych domów lub mieszkań, wykorzystując do tego celu popularny “rzut” a także stworzenie kompleksowych projektów/wizualizacji poszczególnych pomieszczeń takich jak np.: łazienka, kuchnia, salon, sypialnia, garderoba i wiele, wiele innych. Oprócz tego z HGTV Design Software zaaranżujesz swój ogród, taras lub altanę.

4. “FloorPlanner”
Poza podium uplasowało się oprogramowanie, które dostępne jest zarówno w wersji płatnej jak i bezpłatnej. Warto jednak zaznaczyć, że korzystając z opcji darmowej, użytkownik może stworzyć tylko i wyłącznie jeden projekt, aby tworzyć dalej niezbędne będzie uiszczenie pewnej kwoty zapłaty. Niestety ale FloorPlanner nie oferuje swoim użytkownikom możliwości wizualizacji w 3D – obrazy są widoczne w sposób typowy dla projektów czyli poprzez rzut wykonany z góry. Oprogramowanie kładzie większy nacisk na stworzenie idealnego układu funkcjonalnego mieszkania, domu lub ogrodu.

Tak właśnie prezentują się najlepsze z najlepszych płatnych programów do aranżacji wnętrz. Pamiętaj jednak, że jest ich znacznie więcej – każde w większym lub mniejszym stopniu różnią się od siebie. Wypróbuj ten który sprosta Twoim wyzwaniom i koniecznie daj nam znać jak Ci poszło. Miłej zabawy!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here