Półkotapczan

Półkotapczan powszechnie kojarzy się z okresem PRL-u. Toporny mebel, który zajmował całą ścianę i pozwalał zagospodarować ciasne mieszkania z wielkiej płyty niegdyś znajdował się w wielu domach. Dziś przyjął jednak zupełnie nową formę, dlatego współczesne półkotapczany w niczym nie przypominają swoich poprzedników sprzed lat. Poznaj zalety nowoczesnych półkotapczanów.

  1. Półkotapczan – jak działa?
  2. Zalety półkotapczanu

Wielu Polaków mieszka w mieszkaniach, których powierzchnia jest znacznie mniejsza niż wynika to z potrzeb danej rodziny. Nierzadko rodzice z dorastającymi dziećmi zajmują kawalerki, których podzielenie na mniejsze, oddzielne pokoje jest niemożliwe. Na szczęście, współcześni designerzy wychodzą naprzeciw nawet tak trudnym zadaniom jak ergonomiczne zagospodarowanie bardzo małej przestrzeni. Świadczy o tym choćby stworzenie eleganckiego półkotapczanu, który umożliwia zaprojektowanie wygodnej sypialni na ograniczonej przestrzeni.

Półkotapczan – jak działa?

Półkotapczan zaprezentował sklep Meblini.pl w programie Domowe Rewolucje. Dorota Szelągowska zdecydowała się na wykorzystanie funkcjonalnego mebla w kawalerce, w której wydzieliła osobny pokój dla dorastającego syna. Chłopak dotychczas mieszkał w jednym pokoju z mamą, lecz zastosowanie półkotapczanu umożliwiło stworzenie dla niego pokoju na powierzchni 3,5 m2!

Półkotapczan na meblini.pl po rozłożeniu jest pełnowymiarowym łóżkiem, na którym zmieszczą się bez trudu dorosłe osoby. Złożony mebel zajmuje niewiele miejsca, gdyż wygląda jak szafa lub komoda. Materac składa się na ścianę, a gładki, nowoczesny front sprawia, że meble takie jak półkotapczany prezentują się naprawdę stylowo. Półkotapczan jest wyposażony w specjalne pasy do trzymania pościeli, dlatego łóżko jest gotowe do spania od razu po rozłożeniu.

Zalety półkotapczanu

Półkotapczan pozwala w pełni wykorzystać nawet najmniejszą przestrzeń. Dzięki niemu można spać na wygodnym łóżku, a nie na rozkładanej kanapie, która często powoduje ból kręgosłupa i utrudnia wysypianie się. Dodatkowo złożony półkotapczan wygląda po prostu jak szafa lub wysoka komoda, dlatego nie zagraca pomieszczenia. Bez trudu stworzy się z nim nowoczesną i stylową aranżację salonu lub młodzieżowego pokoju.

Co ważne, sklep z meblami oferuje możliwość połączenia półkotapczanu z funkcjonalnymi nadstawkami i dostawkami bocznymi. Dzięki nim można zastąpić klasyczne szafy i stworzyć z półkotapczanem elegancką meblościankę we współczesnym stylu. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzi się w szczególności w salonach pełniących funkcję sypialni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here