praca zdalna

Praca w domu potrafię być niełatwym wyzwaniem. Zwłaszcza jeżeli chodzi o oddzielenie obowiązków domowych od biznesowych. Szczególnie trudne może być to dla osób przyzwyczajonych do wykonywania zadań w firmie. Mega do wysłania przed projekt do dokończenia, analizy planów biznesowych, a z drugiej strony dzieci domagające się zabawy, ugotowanie obiadu oraz posprzątanie mogą okazać się gryzące kropkę praca w domu wymaga maksymalnej koncentracji uwagi i zręcznego omijania zagrożeń. Przy odrobinie wysiłku zachowamy produktywność, a może nawet ją poprawimy. Jakie są wskazówki dla osób pracujących w domu lub wykonujących telepracę? Sprawdź, jakie triki mogą ułatwić taką pracę oraz życie prywatne pod jednym dachem. 

Przeczytaj też: https://www.wsb.com.pl/praca-z-domu/

Praca zdalna – praktyczny wskazówki na dobrą organizację

Takie rady z pewnością Przydadzą się osobom, które dopiero raczkują w tej dziedzinie. Mamy nadzieję, tych porad będą mogli skorzystać również weterani pracy w domu. Oto kilka przydatnych trików, które z pewnością ułatwią nam całe zadanie.

1. Rozwiń komunikację z bazą

Pracując w domu nie mamy bezpośredniego kontaktu z naszym szefem. Właśnie dlatego lepiej jest rozwinąć idealną komunikację z przełożonym. Dobrze jest, żebyś wiedział i jakie masz zadania oraz z czego będziesz rozliczane. Komunikacja na odległość z reguły bywa utrudniona. Dodatkowo ty jak również twój szef może cię nie być przyzwyczajeni do takiego stylu pracy. Dobrze jest w takim wypadku często kontaktować się z przełożonym i współpracownikami przy użyciu różnych narzędzi komunikacyjnych takich jak na przykład telefon czy też portal społecznościowy z opcjami komunikacyjnymi.

2. Traktuj pracę z domu poważnie

Ważne jest aby poważnie traktować swoją pracę. Niektóre osoby marzą wręcz, aby przez cały dzień siedzieć w pracy domowej i przechodzić go w piżamie. Zalecamy jednak nieco inne rozwiązanie. Niech dom stanie się prawdziwym miejscem pracy. Wydziel w swoim mieszkaniu fragment, który za gospodarujesz tylko i wyłącznie na pracę. Ważne jest, aby później w tę przestrzeń nie ingerować po skończonej pracy. Pamiętaj również, aby nie spędzać całego dnia w łóżku oraz w piżamie. Uszykuj się tak jak do pracy, z tym że nie musisz ubierać się oficjalnie, postaw na coś wygodnego, ale wyglądającego schludnie.

Zobacz też: https://www.ebonsai.pl/w-jaki-sposob-byc-bogatym/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here