Prowadzisz własny biznes? A może wykonujesz pracę zdalną? Niezależnie od tego w jakiej sytuacji jesteś zastanów się nad urządzeniem pokoju do pracy w domu. Domowe biuro powinno spełniać takie same cechy jak te znajdujące się w dużej firmie. Koszt zaaranżowania takiego pomieszczenia wcale nie musi być drogi? Chcesz wiedzieć jak się urządzić? Zapraszamy dalej.

Jedno pomieszczenie – kilka zastosowań!

Domowe biuro może być pokojem do pracy ale nie tylko. Tam w ciszy i spokoju możesz np. zająć się rachunkami oraz innymi rozliczeniami lub odrobić lekcje z dziećmi.
W dzisiejszych czasach, kiedy znaczna liczba osób wykonuje większość swoich obowiązków zawodowych w domu, “kącik do pracy” znajduje się praktycznie w każdym domu i mieszkaniu. Nie musi być to oddzielne pomieszczenie, biuro można urządzić w wydzielonej strefie np. w salonie – w końcu po ciężkiej pracy z pewnością będziesz chciał odpocząć na wygodnej kanapie…

 

Od czego zacząć?

Jak zatem powinno wyglądać takie miejsce? To jak w efekcie końcowym będzie prezentowało się Twoje “domowe biuro” w dużej mirze zależy od tego jaką powierzchnią dysponujesz, czyli od całkowitego metrażu mieszkania. Oczywiście najlepiej gdyby biuro było oddzielnym pokojem ale tak jak wspominaliśmy wyżej – nie musi. Jeżeli mieszkasz w małym, ciasnym mieszkanku to zadanie urządzenia biura nie będzie łatwe ale jest do wykonania.

Na początku skupimy się na przestrzeni, zastanów się w jakim miejscu w domu praca idzie Ci najlepiej, gdzie możesz się skupić a co Cię rozprasza. Jedni wybiorą pokój ulokowany na górze w domu a drudzy pewnie zdecydują się na kącik pod oknem w salonie. Niezależnie od tego, przestrzeń wydzielona na biuro powinna być jasna, widna i świeża – tylko takie miejsce zagwarantuje Ci wysoki komfort pracy. Jeżeli czeka Cię malowanie, koniecznie postaw na jasne barwy, wszystkie ciemne i intensywne kolory będą dodatkowo Cię rozpraszały a przecież nie taki mamy cel.

Punkt drugi na naszej liście to oczywiście obowiązkowe wyposażenie każdego “kącika do pracy” czyli biurko i krzesło. Tutaj mamy dwa wyjścia: albo kupimy sporych rozmiarów biurko wyposażone w duży blat i dodatkową szafkę albo postawimy na mebel bardziej funkcjonalny i kompaktowy. Pierwsza opcja sprawdzi się rewelacyjnie u osób, które na biuro wyznaczyły konkretne pomieszczenie, druga natomiast jest dla osób o “ograniczonej strefie pracy”. W tym wypadku Twoim biurkiem może być np. składany stolik lub oryginalne biurko z wąskim drewnianym blatem i cienkimi metalowymi nóżkami – ważne abyś nie kupił “tradycyjnego biurka” – zajmie ono tylko więcej przestrzeni…


W przypadku fotela biurowego obowiązuje ta sama zasada – duże, wygodne skórzane krzesło rewelacyjnie spisze się w oddzielnym gabinecie a małe, gustowne krzesło w salonie.
Jaki model wybrać? Ciężko stwierdzić jednoznacznie co będzie dla Ciebie najlepsze, na rynku jest szeroki asortyment wyposażenia biurowego – od tych najtańszych po te najdroższe. Wybór należy do Ciebie i Twoich indywidualnych upodobań. Pamiętaj aby całość była spójna ze sobą, “domowe biuro” powinno się wtopić w wystrój salonu. Postaraj się więc wybrać takie meble, które choć w niewielkim stopniu będą wykonane z podobnych materiałów, będą w podobnej tonacji kolorystycznej itp.

Dodatkowe udogodnienia!

Jeżeli możesz pochwalić się dosyć pokaźnym gabinetem to koniecznie rozważ zakup sofy na nóżkach – w momencie kiedy będziesz chciał odpocząć i rozprostować kości, przyda się na pewno… Zastanawiasz się dlaczego własnie taki model? Nie tyko sofa ale również i inne meble na nóżkach optycznie powiększają przestrzeń!

Teraz zajmiemy się oświetleniem, bez wątpienia najzdrowsze dla Twoich oczu jest światło dzienne ale w wypadku kiedy musisz zarwać kolejną nockę, bo akurat gonią Cię terminy to bez pomocy dodatkowego oświetlenia się nie obędzie. Na co postawić? W tej kwestii nadal rządzą tradycyjne lampki biurkowe, dzisiaj ich wygląd nie jest już tak zwyczajny jak kiedyś. Decydując się na zakup designerskiej lampki nie tylko doświetlisz swoje miejsce pracy, zyskasz jednocześnie ciekawy element dekoracyjny.

Nasza rada! Aranżując “domowe biuro” zwróć uwagę na rozstawienie mebli, biurko powinno zostać ustawione najlepiej przy oknie co ułatwi Ci pracę w komfortowych warunkach.
Skoro jesteśmy przy temacie akcesoriów i gadżetów to zadaniem tego typu przedmiotów jest nie tylko efekt wizualny i dopieszczenie całości pod względem wystroju ale przede wszystkim ich użyteczność. W sklepach znajdziesz całe mnóstwo praktycznych dodatków biurowych od innowacyjnego pojemniczka na spinacze i klipsy po zaskakujący swoim kształtem podajnik na taśmę klejącą…
Zakup własnie takich biurkowych pomocników pełni jeszcze jedną, bardzo ważną funkcję. Jaką? Uchronią Cię one przed ciągłym sprzątaniem bałaganu, jaki zazwyczaj panuje na większości blatów!

Sam widzisz jak niewiele potrzeba aby móc w sposób komfortowy wykonywać swoje zawodowe obowiązki. Nie potrzebujesz dodatkowego pokoju ani góry pieniędzy, wystarczy odrobina wysiłku i chęci aby w kilka godzin urządzić sobie kącik do pracy lub nauki…

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here