Prosty sposób na odmłodzenie mebli

0
1277

Odświeżenie aranżacji wnętrza nie zawsze musi oznaczać konieczność przeprowadzania remontów, czy też niemałych inwestycji w zestawy nowych mebli. Często wystarczy zadbać o detale, to one przecież mają kluczowy wpływ na sposób, w jaki odbieramy przestrzeń. Poznajmy dziś prosty i szybki sposób na odświeżenie naszego toczenia i nadania mu nowej, atrakcyjnej formy. Zapraszamy do królestwa uchwytów meblowych.

Drobiazg, który ma znaczenie

Powszechna opinia głosi, że natura ludzka nie lubi zmian. O tym, że powiedzenie to nie jest uniwersalne i w niektórych sytuacjach bywa odległe od prawdy, przekonał się każdy, kto choć raz rozważał zmianę wystroju mieszkania. Teoretycznie wszystko jest dobrze, meble nie są ani stare, ani zniszczone, w pełni realizują też swoje funkcje. Po prostu opatrzyły się już wszystkim domownikom i przydałoby się wprowadzenie nowej stylistyki. Ze świecą jednak można szukać osób, u których perspektywa remontu lub pozostawienia niemałej kwoty w salonie meblowym wzbudzi entuzjazm. W tym miejscu warto będzie docenić rolę szczegółów. Są one jak dobrze dobrane przyprawy w wykwintnym daniu. Pozornie niezauważalne, w praktyce decydują o smaku potraw.

Doskonałym przykładem takiego detalu są uchwyty meblowe. Poza swoją oczywistą funkcją, którą jest umożliwienie wygodnego otwierania wszelkiego rodzaju szuflad, drzwi i drzwiczek odgrywają one niezwykle istotną rolę zdobniczą. Zdawać by się mogło, że zmiana gałek nie jest niczym szczególnym, tymczasem zastąpienie dotychczasowych uchwytów nowymi, o umiejętnie dopasowanej stylistyce, potrafi diametralnie zmienić wygląd mebla. Zamiana bogato zdobionych secesyjnymi zawijasami rączek na modele o minimalistycznym wzornictwie, nie tylko odświeża, ale niekiedy wręcz całkowicie zmienia charakter wyposażenia. O tym, jak wielkie jest bogactwo dostępnych wzorów, przekonamy się dzięki ofercie firmy Mood Nook, będącej dystrybutorem najwyższej jakości uchwytów meblowych. Co ważne, w asortymencie znajdziemy jedynie produkty pochodzące od renomowanych europejskich producentów. Nie ma tu miejsca na tanie imitacje i blichtr. Obowiązuje wysoki poziom i dotyczy on zarówno sfery projektowej, jak i wykonawczej.

Bogactwo wyboru

Różnorodność dotyczy nie tylko kształtów, ale też materiałów. Bez trudu znajdziemy uchwyty meblowe wykonane z drewna, ceramiki, miedziane i stalowe, żeliwne i chromowane. Mogą się one prezentować między innymi w skromnej czerni, eleganckim srebrze lub pełnym przepychu złocie. Równie szeroka jest oferta typów i zastosowań. Do często spotykanych zastosowań jednopunktowych wybrać możemy różnej wielkości gałki, które niekiedy wbrew swej nazwie prezentują zupełnie różne, niekoniecznie kuliste kształty. Znajdziemy też reprezentantów najliczniejszej grupy uchwytów – podłużne, dostępne w szerokim wyborze rozmiarów i form. Mogą być mocowane pionowo, poziomo, nic też nie stoi na przeszkodzie, by odejść od utartych schematów i zamontować je na skos.

Puszczając wodze fantazji, warto spojrzeć w stronę propozycji rzadziej spotykanych. Oryginalny Loop Strap może być uchwytem, wieszakiem, można też dla niego znaleźć zupełnie nowe zastosowania.

A co zrobić, jeśli tak bogaty wybór utrudni podjęcie decyzji lub też chcemy całkowicie zrezygnować z gałek? W odwodzie pozostaje system TIP-ON umożliwiający otwieranie i zamykanie szuflad lub drzwiczek poprzez naciśnięcie powierzchni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here