Prysznic – wybór doskonały

Z reguły większość ludzi nie ma problemu z odpowiedzią na pytanie, czy woli kąpać się w wannie, czy pod prysznicem. Jedni kierują się wyłącznie własnym komfortem. Dla innych najważniejsze jest praktyczne korzystanie z sanitariatów. Odpowiedź na pytanie, czy lepszy jest prysznic, czy wanna, brzmi zazwyczaj: to zależy. Dlaczego to jednak właśnie prysznic warto postawić u siebie w łazience?

Oszczędność miejsca

Inwestorzy, którzy mają luksus posiadania jednej dużej lub dwóch mniejszych łazienek, mogą mieć i jedno, i drugie. Bardzo często w ich domach znajdują się łazienki mające wannę i prysznic jako dwa osobne sanitariaty do używania w razie potrzeby. Ci, którzy mają odrobinę więcej miejsca w łazience, ale nie potrafią się jednoznacznie zdecydować, stawiają sobie wannę z kabiną lub zasłoną prysznicową – takie 2w1 nowoczesnych aranżacji łazienkowych. Są jednak osoby, które wanny nie potrzebują i nie chcą jej w swojej łazience. Kabiny prysznicowe to ogromna oszczędność powierzchni podłogi łazienki, a komfort kąpieli niekiedy nie ustępuje temu w wannie.

Oszczędność wody!

Zwolennicy prysznica przekonują, że krótki prysznic zużywa o wiele mniej wody niż kąpiel wymagająca wlania kilkudziesięciu litrów gorącej wody. Rzeczywiście, mało kto ma tendencję do poddawania się strumieniowi gorącej wody z góry podczas prysznica. Zwykle myjemy się szybko i wychodzimy. Pod tym względem rzeczywiście kabiny prysznicowe są o wiele bardziej oszczędne. Oczywiście, są i tacy, którzy potrafią lać gorącą wodę pod prysznicem przez godzinę, a i tacy, którzy myją się w małej ilości wody w wannie… Jednak generalną zasadą jest, iż prysznic służyć powinien do szybkiego odświeżenia, zaś gorąca kąpiel z pianką – do dłuższego relaksu.

Wygoda niczym w wannie

Nowoczesne kabiny prysznicowe posiadają funkcje, których nie ma wiele tradycyjnych wanien. Na przykład funkcja muzyki lecącej z głośników, kolorowego podświetlenia kabiny, hydromasażu czy różnych innych systemów regulacji stopnia natrysku. Wybierając kabinę prysznicową, warto wziąć pod uwagę głębokie brodziki. Mają one możliwość zrobienia ciepłej kąpieli dla stóp czy wygodnego umycia dziecka jako alternatywy dla wanienki dla niemowląt. Niektóre z brodzików mają też wygodny podest, na którym można usiąść podczas prysznica. To opcja zarezerwowana nie tylko dla osób niepełnosprawnych, ale też wszystkich, którzy po prostu chcą odpocząć podczas kąpieli. Nie dla każdego przecież leżenie w wannie pełnej gorącej wody z pianą jest idealnym pomysłem na relaks, czasem wystarczy po prostu trochę ciepłej wody i chwila dla siebie!

Powoli i z rozmysłem dokonuj wyboru kabiny prysznicowej. Po kilku użyciach może się okazać, że jednak ten najtańszy brodzik jest nieco zbyt płytki w stosunku do naszych potrzeb lub ma nieodpowiedni kształt. Zanim więc zasugerujesz się ceną kabin prysznicowych, rozejrzyj się za różnymi modelami i porównaj ich właściwości, rozmiary oraz funkcje. Niech kąpiel pod prysznicem stanie się równie wygodna co ta w wannie!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here