Śpij jak król

Niegdyś tylko królowa i król oraz najznamienitsze osoby w państwie miały dostęp do najlepszych tkanin i materiałów. Dzisiaj praktycznie każdy ma możliwość zdobycia produktów, które zapewnią komfortowy i zdrowy sen. Jakie są najlepsze rozwiązania?

Rozwój technologii sprawił, że powstaje wiele alternatyw dla naturalnych wypełniaczy kołder i poduszek. Te ostatnie odpowiadają za prawidłowe ułożenie odcinka szyjnego oraz samej głowy. Każdy, kto choć raz wstał z bólem szyi zastanawiał się, co jest tego przyczyną. Nieodpowiednie tworzywa lub złe wykonanie mogą po prostu szkodzić. Dlatego dynamiczny rozwój branży pozwolił na połączenie sprawdzonych naturalnych rozwiązań ze współczesnymi odkryciami nauki. Taka fuzja okazała się więcej niż dobra.

Zdrowie i wygoda

Powszechna moda na zdrowe odżywianie ogarnęła miliony ludzi na całym świecie. Chcemy dobrze jeść, świetnie wyglądać spędzając godziny na siłowni i odpoczywać w SPA. To ostatnie jest jak najbardziej wskazane, ale zwykle nie można z niego korzystać codziennie. W zamian za to możemy odpowiednio przygotować własną świątynię odpoczynku czyli sypialnie.

Nasze babki wiedziały, że poduszka z puchu pochodzącego z polskich gęsi zapewni wygodny i zdrowy sen. Pierze zwykle lądowało w bawełnianych lub lnianych poszewkach, a następnie tak przygotowana poduszka układana była na posłanie. Obecnie również wykorzystuje się puch z polskich gęsi – swoją drogą uznawany za jeden z najlepszych na świecie, ale towarzyszą mu udoskonalone tkaniny.

Aktualnie oferowane rozwiązania wprowadzają szereg udogodnień. Tkanina pokryciowa wykonana z bawełny może być przeplatana nitkami srebra. Nie chodzi o zaimponowanie komuś, ale o zdrowie. Dzięki nim poduszka posiada właściwości antybakteryjne, co eliminuje m.in. roztocza. Z kolei nowatorska tkanina Outlast zapobiega poceniu się podczas snu i inteligentnie reguluje temperaturę ciała, a w dodatku jest miękka i lekka.

Poduszki naturalne

Mniej więcej 1/3 życia przeznaczamy na sen. Wydaje się więc, że warto zadbać o ten element naszej codzienności. Sen kojarzy się on głównie z odpoczynkiem i regeneracją. Jeśli w sposób naturalny możemy zintensyfikować te doznania, to zdecydowanie warto to zrobić. Dotyczy to nas samych, ale także najbliższych. W końcu nie musimy ograniczyć się do wysypiania tylko podczas dni wolnych i urlopu. Możemy mieć ten komfort na co dzień.

W poduszkach naturalnych spotkać można pierze z gęsi, a nie jego syntetyczny odpowiednik. Za sprawą procesu EEC czyli uzdatniania i uszlachetniania puchu, podnosi się jego jakość, czystość oraz eliminuje charakterystyczny zapach. Dzięki temu poduszka posiada większą wyporność oraz  niesamowitą miękkość, a jej trwałość ulega wydłużeniu.

Wydaje się niemożliwe, że można zdobyć poduszki o takich właściwościach. Nic bardziej mylnego. Te wygodne rozwiązania i sprawdzone technologie można znaleźć na https://senpo.pl/poduszki/poduszki-naturalne/. Dzisiaj każdy może spać jak król.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here