Umywalki wiszące – tradycyjny element wystroju łazienki

Klasyczne umywalki wiszące są funkcjonalne, szeroko dostępne, a także łatwe w instalacji. Z tego powodu chętnie montuje się je w niewielkich łazienkach, a także tych minimalistycznych. Dzięki szerokiej ofercie w zakresie rozmiaru i kształtu, każdy bez problemu znajdzie model dopasowany do stylu i rodzaju wykończenia swojej łazienki.

Funkcjonalne i łatwe w montażu

Łazienkę można uznać za wyposażoną, jeśli dobierzemy do niej odpowiednie płytki, armaturę sanitarną i meble łazienkowe. To jednak urządzenia sanitarne są tym, które decydująca o komforcie codziennych czynności higienicznych. Jednym z takich elementów są umywalki wiszące. To klasyczne modele umywalek, do których mamy wygodny dostęp z trzech stron. Jeśli przy tym posiadają szeroki rant, możemy na nich bez problemu przechowywać akcesoria łazienkowe czy kubek i szczoteczki do zębów.

Ten typ umywalki montowany jest do ściany, w której zainstalowano wcześniej przyłącze hydrauliczne. Umywalka wisząca może być zamontowana na potrzebnej nam wysokości, a widoczne elementy instalacyjne takie jak syfon łatwo ukryć dobierając do umywalki postument. Często dobrze dopasowany dekoracyjny postument czy półpostument sprawia, że umywalka zyskuje charakter retro, więc to znakomity pomysł na urządzenie łazienki w takim klimacie.

Umywalki wiszące – wiele rozmiarów i kształtów

Często umywalki wiszące określane są jako ścienne. Cieszą się dużą popularnością ze względu na łatwą instalację i praktyczne funkcje. Umywalki wiszące dostępne są w wielu kształtach. Umywalki ścienne prostokątne, okrągłe, owalne czy kwadratowe bez problemu znajdziecie w sklepach z wyposażeniem łazienek jak np. https://smartlazienka.pl/. Najpopularniejsze są oczywiście umywalki ceramiczne i właśnie wśród tych producenci oferują nam największy wybór.

umywalki

Duży wybór mamy także jeśli chodzi o dostępne rozmiary od 35 do nawet 100 cm. Umywalki wiszące dostępne są także w bardzo małych rozmiarach, więc ten typ urządzeń można z powodzeniem wpasować w wąską wnękę, zwłaszcza jeśli mają otwór na baterię z boku rantu. Ponadto umywalka wisząca narożna to świetny sposób na urządzenie malutkiej łazienki w bloku, gdzie często nie ma miejsca na zamontowanie szafki z modną umywalką nablatową.

Umywalka ścienna podwójna

Jeśli chodzi o większe umywalki wiszące to tu także możemy zdecydować się na różne modele ze względu na rozmiar czy kształt https://smartlazienka.pl/pl/c/Wiszace/44. Dostępne są nawet umywalki ścienne podwójne, z dwiema komorami, z których mogą korzystać jednocześnie dwie osoby. Wybierając umywalkę z pewnością trzeba wziąć pod uwagę także to, czy wyposażona jest w otwór na baterię. Nie wszystkie modele je mają. Ponadto warto sprawdzić, które umywalki posiadają otwór przelewowy, umożliwiający odprowadzanie wody. Warto przeglądać ofertę sklepów, które oferują dużo umywalek do wyboru, co ułatwi porównanie najważniejszych parametrów i wybór umywalki idealnie dopasowanej do naszych potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here