W jaki sposób zadbać o starsze i nowe ogrodzenia betonowe

Ogrodzenia betonowe to jedno z najtrwalszych sposobów zabezpieczenia posesji. Odpowiednio dobrana i przygotowana mieszanka oraz profesjonalnie postawione ogrodzenie zapewni nam spokój na długie lata użytkowania. Warto zaznaczyć, że zabrudzenia oraz ubytki powstałe w ogrodzeniu nie muszą powodować zmiany całego ogrodzenia, ponieważ istnieją metody pielęgnacji oraz odnowy.

Jak dbać o betonowe ogrodzenie na samym początku?

Decydując się na ogrodzenia betonowe, powinniśmy zadbać o jego prawidłowe wykonanie od same początku tworzenia. Prawidłowo wykonana mieszanka powinna być wzbogacona o przeciwskurczowy preparat do betonu, który zapewni dogodne warunki, aby beton się nie odkształcił. Wspomniana mieszanka zapewnia odpowiednią temperaturę oraz wilgotność masy, dzięki czemu pomagają stopniowo odparować z niej wodę. Dodatkowo podczas tworzenia ogrodzenia możemy użyć membrany paroprzepuszczalnej, która zapewni ochronę przed przegrzaniem się lub zamarznięciem.

Kolejnym ważnym elementem betonowego ogrodzenia jest wykorzystanie wysokiej jakości spoiw, które połączą wszystkie części ogrodzenia. Użycie klei, odpornych na warunki atmosferyczne zagwarantuje nam dobre uszczelnienie wrażliwych miejsc. Impregnat do betonowych ogrodzeń zwiększy odporność na zabrudzenia oraz oddziaływanie warunków pogodowych. Należy go użyć, gdy ogrodzenie jest postawione. Impregnat również zagwarantuje lepszy wygląd oraz zmniejszy ścieralność bloków.

Jak czyścić ogrodzenie z betonu?

Odpowiednio zaimpregnowane ogrodzenie nie powinno posiadać nalotów ani wykwitów. Jeżeli takie się pojawią, warto ogrodzenie betonowe wyczyścić za pomocą szczotki drucianej lub gruboziarnistego papieru ściernego. Kolejnym etapem jest oczyszczenie powierzchni przeznaczonym do tego środkiem lub rozpuszczalnikiem, który zabezpieczy płot. Producenci ogrodzeń tacy jak Jadar zalecają systematyczne czyszczenie płotu z betonu za pomocą myjki ciśnieniowej, która usunie pyłki i zabrudzenia z trudno dostępnych miejsc.

Ogrodzenie z betonu narażone jest na powstanie ubytków, w których mogą się rozwinąć grzyby lub pleśń. Dlatego warto pamiętać, aby takie pęknięcia lub rysy od razu zabezpieczyć przy użyciu szpachli do betonu. Dzięki tej metodzie ubytki nie będą się pogłębiać. Do wypełnienia ubytków możemy również użyć specjalnego wypełniacza, który po nałożeniu się rozpręży i wypełni szczelinę.

Decydując się na ogrodzenie betonowe, mamy pewność, że płot będzie stabilny oraz posłuży nam długie lata przy odpowiedniej pielęgnacji. Stawiając ogrodzenie betonowe, możemy je pomalować na wybrany kolor i dać im nowe życie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here