noworodek

Jeżeli z niecierpliwością, a także i stresem oczekujesz na rozwiązanie swojej ciąży, doskonale rozumiemy. Tak wielki moment w życiu wywołuje mieszankę emocji. Są to chwile pełne oczekiwania na ujrzenie ukochanej twarzyczki, ale także ogromna ilość lęku, o to czy wszystko pójdzie dobrze. Dobrze przygotowana wyprawka dla noworodka jest tak naprawdę niezbędna dla mamy, ponieważ pozwala ona ukoić nerwy i daje wrażenie, że jest się przygotowanym. Do tego właśnie Cię zachęcamy, przygotuj niezbędne przedmioty, aby w doświadczeniu porodu i połogu zachować spokój.

Co zabrać do szpitala?

Odpowiedź jest prosta, niezbędne rzeczy. Przed narodzinami dziecka na pewno trzeba kupić wiele przedmiotów, ale do szpitala zabieramy tylko absolutnie niezbędne ilości ubranek, pieluszek, kocyków. Wszystkie przedmioty po wyjściu ze szpitala muszę zostać wyprane w wysokiej temperaturze, także zabrane pluszaki, czy ozdobne podusie zostałyby zniszczone.

Niezbędne przedmioty to przede wszystkim:

-3 zestawy ubranek (body, pajacyk, czapeczki bawełniane, skarpetki),

-ciepły kocyk lub rożek,

-pieluchy tetrowe,

-pieluszki jednorazowe lub wielorazowe,

-podkłady do przewijania,

-butelkę z anatomicznym smoczkiem (gdyby wystąpiły problemy z laktacją),

-tłusty bezzapachowy krem,

-mokre chusteczki.

Co przygotować w domu?

Może zacznijmy od ubranek i pieluszek, więcej ubranek i więcej pieluszek. Technologie pieluszkowe bardzo się rozwinęły i nie musisz wybierać pieluszek jednorazowych, jeżeli starasz się ograniczyć ilość odpadów plastikowych. Jest wiele różnych ofert pieluszek wielorazowych, które pierze się w pralce. Mają one sporo zalet dla wygody dziecka (nie powodują odparzeń) i dla środowiska, ale wiążą się z większym wydatkiem na początku, czy zwiększoną ilością pracy.

Akcesoria do karmienia

Jeżeli zdecydowałaś się na karmienie piersią, dla Twojej wygody warto zaopatrzyć się w odpinany stanik, poduszkę do karmienia i laktator. Odciąganie nadmiaru mleka znacznie poprawi Twój komfort. W przypadku karmienia butelką potrzebujesz 2-3 butelek, dopasowanych smoczków z systemem antykolkowym oraz sterylizatora.

Akcesoria do mycia

Podstawową sprawnej kąpieli jest wanienka i podkładka antypoślizgowa. W dalszej kolejności warto zadbać o delikatne kosmetyki – szampony, olejki, zasypki, balsamy. Nie musisz jednak kupować tony kosmetyków i gadżetów.

Akcesoria na podróże

Zdziwisz się, jak szybko będziesz chciała odwiedzić rodzinę i pochwalić się nowym członkiem. Do tego niezbędny będzie fotelik samochodowy, kocyk oraz oczywiście wózek. Spośród fotelików, zwróć uwagę na wiek dziecka. Rodzaj fotelika jest ściśle regulowany przepisami. Wybór wózka nie jest najprostszy, jest naprawdę wiele ofert. Dla noworodka polecane są wózki głębokie. Możesz się zastanawiać jaki wózek dla dziecka urodzonego zimą. Jeżeli taka jest twoja sytuacja, wybierz wózek z dużymi i szerokimi kołami, a także taki wykonany z wodoodpornych, ciemniejszych materiałów, które mniej się brudzą.

Akcesoria do spania

Łóżeczko, kocyki, podusie, pościel. Fajnym rozwiązaniem jest poduszka klin, która częściowo unieruchamia pozycję dziecka lub zapewnia mu komfort, poprzez uniesienie jego głowy wyżej niż reszta ciała. Można rozważyć ochraniacze na szczebelki łóżeczka, aby dziecko nie było otoczone twardymi krawędziami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here